KONKURS „MÓJ LAS”

Konkurs "Mój Las" organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody oraz  Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

W tym roku zadaniem uczestników konkursu, podzielonych na cztery kategorie, było opracowanie  prac na temat:   leśne smakołyki, leśni lotnicy,
formy ochrony przyrody w mojej okolicy oraz las, który leczy.

Prace konkursowe na etapie regionalnym zostały rozstrzygnięte przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP w Rzeszowie. Nadesłanych na konkurs zostało ponad 170 prac, które zostały ocenione przez sąd konkursowy. Wyróżniono i nagrodzono 25 osób z terenu Podkarpacia.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Lena Krochmal z klasy VI a, która na konkurs przygotowała album „Leśni lotnicy”. Lena otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane m.in. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Zarząd Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Misztal

Comments are closed.