PROJEKT „TRADYCYJNY SAD”

"Tradycyjny Sad" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew owocowych sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.

Uczniowie Kółka biologicznego z dużym zaciekawieniem przystąpili do realizacji projektu. Tematem przewodnim projektu jest zdobycie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych, promocja tej wiedzy oraz założenie mini sadu złożonego z tradycyjnych odmian drzew sadowniczych – tym razem  są to śliwy.

Aby zrealizować zamierzone cele czeka nas wiele zadań: budowanie zespołu, zdobywanie wiedzy, wykonanie prezentacji multimedialnej, prowadzenie Księgi Sadu, zaplanowanie sadu, a na wiosnę sadzenie i pielęgnacja sadu. Nasz mini sad powstanie w szkolnym ogrodzie „Zielonym Zakątku”.

Grupa projektowa o nazwie „Green Team” realizuje już podjęte zadania. Nawiązaliśmy także współpracę z doświadczonym sadownikiem - panem Andrzejem Urbankiem z Korczyny.  Wszystkich zainteresowanych tematem prosimy o wsparcie w działaniach oraz zapraszamy do współpracy.

Poniżej prezentacja przygotowana przez uczestników projektu.

Magdalena Misztal

Grupa „Green Team”

https://www.canva.com/design/DAD15cfZTIE/Z8LiR8GkX9m1vfDY3rkAfw/view?utm_content=DAD15cfZTIE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink&fbclid=IwAR2YwQ6yNEyy7KHdvPHTGkjJLDh20Hlg2SBzPhkTgjtMHF3-IifP101v7Tk

Comments are closed.