Szanowni Rodzice!

W dniach od 16 do 25 marca proszę o kontaktowanie się w sprawach dotyczących Szkoły wyłącznie poprzez pocztę mailową lub telefonicznie. O dyżurach w szkole będę Państwa informowała na bieżąco przez stronę internetową (zakładka: Ogłoszenia / Blog z życia szkoły), FB oraz i-dziennik.

Z wychowawcami i nauczycielami proszę się kontaktować przez i- dziennik.

Obecny czas jest nowym doświadczeniem dla nas wszystkich. Chcę poinformować, że nauczyciele przygotowali materiały i zadania dla uczniów do nauki i ćwiczeń na najbliższe dwa tygodnie. Prace wykonywane przez dzieci będą sprawdzane na bieżąco – drogą mailową (dotyczy klas starszych) lub po powrocie do szkoły. Ważne jest, aby proponowane zadania były wykonywane na bieżąco. Są one przesyłane przez i-dziennik do rodziców lub bezpośrednio na adresy mailowe uczniów.

Wykorzystajmy ten czas na naukę samodyscypliny i samodzielności. Uczniowie powinni pracować wg wskazówek otrzymanych od nauczycieli. Bardzo proszę o dopilnowanie i motywowanie dzieci – to konieczne wsparcie, aby w nowy sposób mógł być zrealizowany pewien zakres materiału. To nie jest łatwe, bo wymaga od dzieci odpowiedzialności, ale może to dobry czas, by się jej uczyć.

Proszę również o pomoc dzieciom w rozumieniu zaistniałej sytuacji, spokojne, rzetelne informowanie o zagrożeniu bez budzenia paniki, nadmiaru informacji. Teraz potrzeba jasnych zasad i konsekwencji w ich przestrzeganiu. Liczę na Państwa wyrozumiałość i chęć współpracy z nauczycielami.

Pomocne może być przygotowanie z dziećmi planu dnia, to znaczy: rodzice i dzieci wspólnie ustalają, co i o której godzinie będą robić, a następnie przestrzegają ustalonych zasad. Warto również zaplanować, jakie programy są warte obejrzenia, propozycje:
https://vod.tvp.pl/kolekcja/to-sie-nie-nudzi,47078659 – wartościowe programy telewizyjne dla dzieci i młodzieży,

https://vod.tvp.pl/kolekcja/kulturalny-rock-szkolny,47077594 – programy dla starszych uczniów,

https://www.polskieradio.pl/18,Dzieci – ciekawe audycje i programy radiowe.

Wszyscy uczymy się żyć w nowej i trudnej sytuacji, wymaga to cierpliwości i rozwagi. Życzę Państwu zdrowia i liczę na współpracę obiecując zaangażowanie ze strony nauczycieli. Dbajmy
o siebie i swoich najbliższych. 

Dyrektor Szkoły
Dorota Patejko

Comments are closed.