Nauka na odległość

Materiały do pracy dla uczniów

Poniżej znajdują się linki do materiałów dla uczniów każdej klasy do wykorzystania w pracy w domu podczas kształcenia na odległość.

Każda klasa ma swój folder, w którym nauczyciele będą umieszczać materiały do opracowania przez uczniów.

One Drive ← tu kliknij 🙂

Instrukcja pobierania i zapisywania pliku PDF do edycji

ZAJRZYJ NA PADLETY (WSKOCZ POD OBRAZEK)

NASZE PADLETY:

Biblioteka

Świetlica

Świetlica II

Biologia

WF

Dzień Ziemi

Matematyka na szóstkę klasa VI a

Podróże po literaturze

Językowa gimnastyka

Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno - chemiczne klasa VIII

LOGOPEDYCZNE GRY I ZABAWY czyli...kosmiczna podróż w kierunku pięknej wymowy

Już wiem, jak się uczyć!

Do lekcji online polecamy program zoom, który można zainstalować na komputerze, tablecie i smartfonie. Najwygodniej jednak korzystać z niego na komputerze.

Poniżej instrukcja tekstowa do programu zoom.us

Zapoznaj się z tym słownictwem przed pierwszą lekcją.

Przed przystąpieniem do pracy w tym programie warto wykonać poniższy test online. Dzięki niemu nauczysz się pojęć, które występują w zoomie. W lewym panelu kliknij "Ucz się" i do dzieła!
https://quizlet.com/495808468/zoom-po-polsku-flash-cards/

Tutorial - korzystanie z platformy www.zoom.us przez ucznia

Instrukcja dla nauczyciela

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania  darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.  

Materiały można pobrać pod adresem:

Nauka zdalna z POLinfo.eu

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mamy trzy główne cele:

  1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
  2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
  3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.